ForumArena

Hosgeldin ziyaretçi eger uyeysen hemen giris yap!eger uye deilsen henen firsatlardan yararlanmak icin uye ol!Ustelik yakinda sitemizde ücretsiz oyun promo kodlari dagitilacaktir!

Paylaşmayi Hedef Seçen Dostların Mekanı...

Moderatör Alımları Kapanmıştır... Artık Vip Üye Rankı Verilecek...
ForumArena Kullanıcılarına İyi Forumlar Diler...

En son konular

» Forum Aktifliği
Cuma Kas. 11, 2016 1:03 pm tarafından musdafakfl

» Transformice E-posta Onay Kodu Gelmeme Sorunu [ÇÖZÜM]
Paz Ocak 17, 2016 3:45 pm tarafından ErenYtsfdgf

» PointBlank Moderatörü
C.tesi Mart 08, 2014 12:43 pm tarafından mehmetömürhan

» Bedava Çar
C.tesi Mart 08, 2014 12:40 pm tarafından mehmetömürhan

» \Pß/kask skinleri
Çarş. Şub. 12, 2014 8:34 am tarafından tunaykuruan

» S2 Son Silah İllegal TP-Altın Ve Kd Kasmak [Sınırsız Çar Açmak] =>
Salı Ocak 21, 2014 9:11 pm tarafından mekses21

» s2 son silah hızlı level atlama
C.tesi Ağus. 10, 2013 1:46 pm tarafından STReSss

» Adobe Photoshop CS3/CS/CS5 İçin Yeni Ek Program Koleksiyonu (ENG/2010)
Perş. Tem. 18, 2013 2:19 pm tarafından resid123456789

» Forum Duyuru:38 Belanın Yetkisi Alınmıştır
Ptsi Mayıs 06, 2013 2:30 pm tarafından ĝεπç Ŧβ

Kimler hatta?

Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok


[ Bütün listeye bak ]


Sitede bugüne kadar en çok 106 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 8:35 pm tarihinde online oldu.


  TransforMice Şaman Rehberi

  Paylaş
  avatar
  StreetCrusher™
  Webmaster
  Webmaster

  Mesaj Sayısı : 160
  Rep Puani : 2
  Kayıt tarihi : 15/11/12
  Nerden : Töbe Töbe..

  TransforMice Şaman Rehberi

  Mesaj tarafından StreetCrusher™ Bir Cuma Kas. 16, 2012 5:33 pm  Şaman Rehberi (Transformice)

  Şaman Nedir?
  Şaman temel olarak:Farelere yardımcı olmakla yükümlünesne yaratma ve sihir yeteneklerine sahip ve özel yeteneklerle donatılmış bir faredir.Kimi haritalarda farenizin tek başına oyuna tamamlayamayacağını görürsünüz.İşte tam bu sırada devreye şamangirer.Şaman duruma göre size yardımcı olmakla yükümlüdürkimi zaman yol göstericikimi zaman önünüzde yollar yaratankimi zaman da yüksek yerlere kolayca ulaşmanızı sağlayan sihir güçleriyle donatılmıştır.

  Bir şaman oyunda belli başlı nesneler yaratabilironları birbirine bağlayabilir ve kenetleyebilir.Bir şamanın bunu yaparken kullandığı belli başlı araçlar vardır.
  Şamanlar kimi zaman sizleri öldürmeye de çalışabilirler.Sizlere yardım etmek yerine sizlerin yolunuzu kapatacak bu kişilere Troll Şaman denir.Troll şamanlar çoğunlukla moderatör tarafından atılmazlarancak odadaki fareler birbirleriyle anlaşarak oylamayla bu tür oyuncuları bir saatliğine oyundan uzaklaştırabilirler.

  Şamanların Objeleri
  Şamanların kullandığı belli başlı objeler vardır.Özel bir harita olmadığı sürece bu objeler 11 ile sınırlıdır.Haydi bu objelere sırasıyla göz atalım:

  Temel Objeler

  Ok işareti  Bu okun temel amacı konuşmadan bir şeyleri ifade edebilmektir.Şaman bu ok aracılığıyla tüm oyunculara nereye gitmeleri gerektiğinikendilerinden istediği şeyi ifade edebilir.(Klavye kısayolu:1)

  Ruh  Ruhfarelerin yüksek yerlere zıplamasına yardımcı olmak için kullanıldığı gibi cisimlerin yönünü ve yerini de değiştirebilir.İngilizcesi sp olarak ifade edilir.Spirit jump terimi de buradan gelmektedir.Zor modda kullanılamaz.(Klavye kısayolu:2)

  Balon  Sabitleyiciler aracılığıyla tutturulabildiği gibi (kısayol tuşu c olan sabitleyici önerilir) yalnız başına da cisimleri yükseltmek ve çeşitli asansörler yapmak için kullanılır.Balon çoğu haritada ruhun bile ulaşamayacağı yerlere ulaşmak için alternatif ancak bireysel bir çözümdür.(Klavye kısayolu:3)

  Gizemli işaret  Gizemli işaret çoğunlukla otomatik olarak hareket eden cisimlerin yönünü değiştirmekte kullanılır.Ayrıca kimi zaman nesneleri hareket ettirebilir ve hareket yönlerini değiştirebilir.Pek tercih edilmeyen bir objedir.(Klavye kısayolu:4)

  Küçük kutu  Küçük kutu asansör oluşturmaktanyüksek yerlere tırmanırken güzel bir çözüm de olabilir.Örneğin faremizin zıplayarak ulaşamayacağı buz zeminin hemen kenarına sabitlenerek farelerin önünü açabilir.(Klavye kısayolu:5)

  Büyük kutu  Küçük kutunun ulaşamayacağı veya yetersiz kalacağı yerlerde devreye girer.İşlevleri çok da farklı değildir.(Klavye kısayolu:6)

  Örs  Zorlu modda oynayan şamanların ebedi dostu örskırmızı sabitleyicinin yerini asla tam olarak tutamamıştır.Ancak cisimleri bir yere sabitlemekte ve ağırlıkları dengelemede gayet başarılıdır.(Klavye kısayolu:7)

  Kısa kalas  Ufak yolların tamamlayıcısı ve boşlukların kapatıcısıdır.Pek uzun yerlere yetişemez ancak dengesi kolay kolay bozulmaz.(Klavye kısayolu: Cool

  Uzun kalas  Uzun yollarındevasa boşlukların önünde durmakta gayet başarılıdır.Yol yapmak için çoğunlukla tercih edilir.Ayrıca bir çok objenin birleşerek pratik bir çözüm oluşturduğu sıralarda o da yerini içlerinde alır.(Klavye kısayolu:9)

  Top ^_^  Bir eğlence aracıdır.Tek başına pek bir işlevi yoktur ve şamanlar tarafından pek tercih edilmezancak çeşitli birleştirmelerde veya makinelerde bir işlevi olabilir.

  Gülle  Çoğu zaman farelerin pek de sevmediği bir şeydir.Açıkçası normal haritalarda hızlı ancak tehlike oranı yüksek bir çözüm getirir.Oyunun çeşitli modlarında işlevi büyüktür.

  Yan Objeler  Şamanın temel objeleri arasında yer almasa da kimi haritalarda şamanın tek çıkış yoludur.Her iki portal da aktif edilirse portala giren herhangi bir fare diğer portaldan çıkacaktır.

  Yol  Açıkçası normal haritalarda olsa tüm eşyaların işlevini tutabilecek bir şeydir.Şamanın hiç yoktan yol var edebilmesine yardım ederharitayı baştan yaratmış gibi önünüzde ufuklar açabilir.

  Özel Objeler

  Hayalet nesneler  Hayalet nesneler aslında neredeyse tüm şaman objelerinin var olan bir versiyonudur.Tek farkı her hangi bir somut şaman objesi kendisine bağlanabilsede farelerin içinden geçebileceği nesnelerdir.Yani objelerle etkileşim kurabilirler ancak fareleri etkilemezler.Genellikle yol yapımında ve karışık çözümlerde sıkça kullanılırlar.(Bu nesneler boşluk tuşuyla aktif edilir.)

  Güçlendirilmiş Ruh  Ruhun yetişemediği yerlere yetişebilir.Ruhun hayalet modu olamayacağından oyun böyle bir sistem geliştirmiştir.Normal ruhun aksine rengi pembemsidir.Spirit jump yapmakta büyük kolaylık sağlar.(Boşluk tuşuyla aktif edilir.)

  Fırlatan top  Yalnızca tek bir haritada aktiftir.Normal toptan tek farkı patladığı yöne doğru fareyi uçurmasıdır.

  Objelerin Sabitlenmesi
  Objeler çoğu zaman tek başına değil birlikte kullanılırlar.Örneğin bir yol yaparken veya birden çok fareye aynı anda yardım ederken nesneleri birlikte kullanmaya gerek duyabilirsiniz.Peki nasıl olacak bu?

  Oyunda bu soruna çözüm getirmek için sabitleyiciler vardır.Bu sabitleyiciler dört adettir.Her birinin farklı bir işlevi vardır ve farklı yerlerde kullanılmaya uygunlardır.İsterseniz bunlara bir göz atalım.

  Sarı Sabitleyici
  Sarı sabitleyici oyunda en çok kullanılan sabitleyicilerden biridir.Genellikle yol yapımlarında kullanılır.Kalasları birbirine bağlarken veya birden fazla objeden oluşan çözümlerinizi noktalar.
  Kırmızı Sabitleyici
  Kırmızı sabitleyici mükemmel bir sabitleyicidir.Yaptığınız yolları veya herhangi bir şeyi oraya oturtmakta üstüne yoktur.Çoğunlukla kalabalık odalarda sarı sabitleyicinin sabitlediği yolların üstünde duran fareler yolun aşağı doğru eğilmesine sebep olacaktır.Bu gibi sorunları kırmızı sabitleyici çözebilir.
  Mavi Sabitleyici
  Pek tercih edilmez.Cisimleri bağlamakta oldukça iyidirancak boşlukta durduğu zaman sonuç felaket olabilir.Çünkü diğer sabitleyicilerin aksine sabitledikleri cisimler o kadar bağımlı değildir.Örneğin boşlukta duran kalaslardan biri kendini aşağı salabilir.
  Dönen Mavi Sabitleyici
  Bu sabitleyici cisimleri yükseltebilirdöndürebilirkısacası şamanın birleşik objelerle bir makine yaparken en büyük yardımcılarındandır.  Zor Mod (Hard Mode)
  Şamanlar daima objelerine bağlı değildir.Çeşitli yetenekleri yalnız bunlar değildir.Yeterince tecrübelenen bir fare eğer oyunda 1000 fareden fazla fareyi deliğe güvenle sokmayı başardıysa zor modda oynama hakkı kazanır.
  Peki zor modun artıları nelerdir?
  Kişinin kendine özgü totemini hazırlayabilmesi kuşkusuz en önemli ayrıcalığıdır.Bir totemden kısaca bahsetmek gerekirseşamanın özel bir ortamda önceden oluşturduğu ve çoğu mapte sorunları kısa sürede çözebilecek mekanizmalardır.Tabi ki troller için de iki kat eğlence manasına gelebilir.Troll totemleri canınızı yakabilir.
  Bunun haricinde şamanınıza istediğiniz bir renk verebilirsiniz.Açık mavi olarak görmeye alıştığınız özel şaman kıyafetlerini sarıyayeşile veya egzotik renklere çevirebilirsiniz.
  Peki zor modun eksileri yok mu?
  Ne yazık ki var.Zor mod oynayan bir fare ruhgüçlendirilmiş ruh ve kırmızı sabitleyiciyi kullanamaz.Bu durum toteminin işe yaramadığı durumlarda seni biraz sıkabilir.Tabi ki daha önce de bahsettiğim gibi ruh yerine çeşitli mekanizmalarkırmızı sabitleyici yerine de örs bir alternatiftir.

  Totemimi nasıl oluşturabilirim?
  Bu bölüm yakında hazırlanacaktır.

  Şaman Oyunları

  Peki şaman olmayı seven farelere özel oyunlar yok mu?
  Elbette var.
  Transformice bu amaçla bir çok oyun modu geliştirmiştir.
  Bunlardan başlıca ikisi Survivor ve Fight modlarıdır.
  Bu iki odaya gitmek için komutlar ise;
  Survivor modu için /room survivor
  Fight modu için /room fight komutlarıdır.

  Survivor Oyun Modu
  Evettrollere kafa tutmak isteyenler ve trollük yapmayı sevenler için en zevkli oyun modu.Farelertroll şamana karşı kafa tutarak fırlattığı draglardan kurtulmaya çalışırlar.Hem troller hem de onları sevmeyenler için en ideal oyun modu.Bir çok seveni vardır.

  Fight Oyun Modu
  Fight oyun modu birbirleriyle dövüşmeyi seven şamanlar için oldukça eğlencelidir.Amaçkarşındaki şamanı düşürerekbir şekilde kendisini engellemektir.Ancak birçok kuralı olduğundan pek sevmediğim bir oyundur.Gerçi kurallarfight modunu biraz daha özgünleştirmektedir.Sonuç olarak eğer ayakta kalmayı başardıysanızsıra fareleri kurtarmakta.

  Şamanla Oynamayı Sevmiyorum Diyenler İçin Oyun Modları

  Peki şamanla oynamayı veya şaman olmayı sevmeyenler?
  Transformice'ın onlar içinde birbirinden zevkli oyun modları bulunmaktadır.Bu oyun modlarından en çok sevilenler:
  •Racing Oyun Modu
  •Baffbotffa Oyun Modu
  •Bootcamp Oyun Modu

  Racing oyun modundan bahsedelim!
  Racing oyun modu temel olarak şamansızfarelerin hızını ve zıplama gücünü gösterdikleri bir oyundur.Holzi adlı şaman tarafından yönetilsedebilmeniz gerekir ki size yardımı olmayacaktır.

  Baffbotffa oyun modundan bahsedelim!
  Baffbotffa oyun modufarelerin birbirine draglar fırlatarak birbirini öldürme çabası sonucu ortada tek bir fare kalıncaya kadar devam eden bir şavaş modudur.Eğer ortada kalmayı başarabilen tek fare sizseniz oda yöneticisi olan baffbot sizin için bir portal açarak birinci girmenizi sağlayacaktır.

  Bootcamp oyun modundan bahsedelim!
  Bootcamp oyun modu oyunun en zorlu oyun modlarından biridir.Şaman yokyardım yok.Tüm hünerlerinizi gösterseniz bile yetersiz kalabilirsiniz.Profesyonel oyuncuların gözde mekanı olan bootcamp zorluklarla doludur.


  En son StreetCrusher tarafından C.tesi Kas. 17, 2012 8:38 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  avatar
  ĝεπç Ŧβ
  Askeri Komutan
  Askeri Komutan

  Mesaj Sayısı : 209
  Rep Puani : 2
  Kayıt tarihi : 11/11/12
  Yaş : 23
  Nerden : Bana “kartali veya cimbomu tut cennete gireceksin” deseler, ben bir Fenerbahçeli olarak ” cehenneme girmeye razıyım ” derim.

  Geri: TransforMice Şaman Rehberi

  Mesaj tarafından ĝεπç Ŧβ Bir Cuma Kas. 16, 2012 6:05 pm

  Teşekkürler Bilgi İçin...


  _______________İmza_______________
  İmzanız Kurallara Uymadığından Silinmiştir... Lütfen İmza Kurallarını Okuyunuz...

  Hackerq
  Deneme moderatör
  Deneme moderatör

  Mesaj Sayısı : 19
  Rep Puani : 3
  Kayıt tarihi : 25/11/12

  Geri: TransforMice Şaman Rehberi

  Mesaj tarafından Hackerq Bir Paz Kas. 25, 2012 4:04 pm

  Yararli.
  avatar
  38bela
  Deneme moderatör
  Deneme moderatör

  Mesaj Sayısı : 173
  Rep Puani : -1
  Kayıt tarihi : 15/11/12

  Geri: TransforMice Şaman Rehberi

  Mesaj tarafından 38bela Bir Ptsi Kas. 26, 2012 1:26 pm

  teşkür emege saygı

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 2:46 pm