ForumArena

Hosgeldin ziyaretçi eger uyeysen hemen giris yap!eger uye deilsen henen firsatlardan yararlanmak icin uye ol!Ustelik yakinda sitemizde ücretsiz oyun promo kodlari dagitilacaktir!

Join the forum, it's quick and easy

ForumArena

Hosgeldin ziyaretçi eger uyeysen hemen giris yap!eger uye deilsen henen firsatlardan yararlanmak icin uye ol!Ustelik yakinda sitemizde ücretsiz oyun promo kodlari dagitilacaktir!

ForumArena

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşmayi Hedef Seçen Dostların Mekanı...

Moderatör Alımları Kapanmıştır... Artık Vip Üye Rankı Verilecek...
ForumArena Kullanıcılarına İyi Forumlar Diler...

En son konular

» Forum Aktifliği
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyCuma Kas. 11, 2016 1:03 pm tarafından musdafakfl

» Transformice E-posta Onay Kodu Gelmeme Sorunu [ÇÖZÜM]
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyPaz Ocak 17, 2016 3:45 pm tarafından ErenYtsfdgf

» PointBlank Moderatörü
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyC.tesi Mart 08, 2014 12:43 pm tarafından mehmetömürhan

» Bedava Çar
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyC.tesi Mart 08, 2014 12:40 pm tarafından mehmetömürhan

» \Pß/kask skinleri
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyÇarş. Şub. 12, 2014 8:34 am tarafından tunaykuruan

» S2 Son Silah İllegal TP-Altın Ve Kd Kasmak [Sınırsız Çar Açmak] =>
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptySalı Ocak 21, 2014 9:11 pm tarafından mekses21

» s2 son silah hızlı level atlama
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyC.tesi Ağus. 10, 2013 1:46 pm tarafından STReSss

» Adobe Photoshop CS3/CS/CS5 İçin Yeni Ek Program Koleksiyonu (ENG/2010)
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyPerş. Tem. 18, 2013 2:19 pm tarafından resid123456789

» Forum Duyuru:38 Belanın Yetkisi Alınmıştır
Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım EmptyPtsi Mayıs 06, 2013 2:30 pm tarafından ĝεπç Ŧβ

Kimler hatta?

Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 106 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 8:35 pm tarihinde online oldu.

Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım

TürkOğlu
    TürkOğlu
    Emektar
    Emektar

Rep Puani : 10

Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Empty Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım

Mesaj tarafından TürkOğlu Paz Kas. 18, 2012 7:10 am

Şimdi başlayalım:
    1.)Öncelikle arka planını sileceğimiz resim 1'i açıyoruz.
    2.)Daha sonra eğer arka planımız karışık renklerden oluşuyorsa arka plan silgisi aracını kullanacağız.Ama düz bir renk varsa arka planda sihirli silgi aracını kullanmamız işimizi kolaylaştıracaktır.
    3.)Bizim üzerinde uğraşacağımız resimde arka plan düz renk olacağından şimdi sihirli silgi aracını kullanacağız.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+1
    4.) Sihirli silgi aracıyla sileceğimiz rengin üzerine tıklıyoruz.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+2
    5.)Eğer arkaplanımız düz renk değilse arka plan silgi aracını kullanarak silme işlemini gerçekleştiriyoruz.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+3
    6.) Resim1'in arkaplanını temizledikten sonra arka plan olarak yerleştireceğimiz resim2'yi açıyoruz.
    7.)Daha sonra resim1'in katmanını resim2'ye aktarabilmek için öncelikle resmimizin başlığını sürükleyerek olduğu satırdan çıkarıyoruz.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+4
    Resmimizin başlığını sürükleyerek olduğu satırdan çıkarıyoruz.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+5
    8.) Bundan sonra sağ alttaki katmanlar bölümünden resmimizin katmanını alıyoruz ve diğer resime aktarıyoruz.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+6
    9.) Katmanımızı diğer resime aktardığımız zaman resim şöyle bir hal alacak.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+7
    10.)Kuşumuz resme göre büyük geldiği için onu küçültmemiz gerekecek.Onuda taşıma aracı ile istediğimiz yere taşıyacağız ve Dönüştürme Kont. Gizle seçeneğini seçerek çıkaracağımız karelerle boyutunu ayarlayacağız.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+8
    11.)Bu şekilde kuşumuzu istediğimiz gibi konumlandırabilir ve büyütüp küçülterek yakın ve uzakmış gibi bir hava verebiliriz.
    Photoshop'ta Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım Photoshop+9
    İyi Forumlar ForumArena !
    Çok Uzun Bir Çalışma Oldu.Ama Değdi Smile
    Saygilarimla TürkOğlu

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 5:30 am